Milí zákazníci ,musíme Vás upozornit, že objednávky od 14.6.2024 do 7.7.2024 budeme expedovat až 8.7.2024. Děkujeme za trpělivost a pochopení. Jan Kubát

Je lepší kožená kabelka, nebo kožený batoh?

Nosíte často kabelky, ale zvažujete pořízení většího a praktičtějšího batohu? Nebo chcete svůj oblíbený batůžek vyměnit za elegantnější tašku přes rameno? Nemůžete se stále rozhodnout, která z těchto variant je lepší?

je-lepsi-kabelka-nebo-batoh

2 otázky, které vám pomohou

Kožená kabelka i kožený batoh mají své výhody, ale také několik nevýhod. V některých situacích spíše využijeme kabelku, v jiných je naopak mnohem užitečnější batoh. Někomu je nepříjemný pocit nošení batohu na zádech, někdo jiný má zase problém s popruhy kabelky, které pořádně neví, jak nosit – přes hrudník, nebo na rameni?

Jestli ale patříte k těm, kteří i v kožené kabelce i v koženém batohu spatřují výhodu, může pro vás být těžké se rozhodnout, čemu dát přednost. Následující otázky a odpovědi na ně vám s tím pomohou. Ujasníte si své priority a hned budete vědět, zda je pro vás lepší kožený batoh, nebo kožená kabelka.

 

1. Jaký je váš styl?

Kabelky vnímáme jako elegantní doplněk, kdežto batohy na nás stále působí spíše prakticky než esteticky. Pokud se nejčastěji oblékáte do tenisek a džínsů, máte rády spíše sportovní nebo uvolněný styl, městský kožený zipový batoh je ideální volbou. Ovšem k společenskému oděvu, večerním šatům nebo k nějaké formální příležitosti se více hodí decentní kabelka.

Takhle to zní sice jednoduše, ale v dnešní době není nic jednoduché. Proto není problém pořídit také opravdu elegantní batoh, který byste se nemuseli stydět vzít si ani do divadla. A nebo kabelky pro různé příležitosti, které se hodí na výlet do přírody i na pracovní pohovor.

 

2. Co s sebou nejčastěji nosíte?

O něco důležitější než příležitost, k jaké koženou kabelku či kožený batoh potřebujete, je jejich obsah. Tedy to, co se do nich vejde. Jestli vám během dne stačí mít po ruce jenom mobil, peněženku, klíče a ještě několik drobností, vystačíte si i s malou koženou kabelkou. Jestliže musíte nosit více a těžších věcí jako třeba učebnice, knihy, velký diář, láhev s pitím a podobně, užitečnější pro vás bude kožený batoh.

Samozřejmě se i kožené kabelky dají pořídit v různých velikostech a do některých objemnějších se toho také vejde spousta. Ale těžší náklad je mnohem lepší nosit na zádech. Tělo se pak tolik nenaklání na stranu a nebudou vás tolik bolet záda. A aby toho nebylo málo, můžeme ještě připomenout hit letošního roku: krásnou a praktickou ledvinku.

 

Stále nejste rozhodnutí?

Díky širokému výběru kožených kabelek i kožených batohů je opravdu těžké se rozhodnout, který z těchto výrobků si pořídit. Asi nejjednodušší by bylo mít doma obojí, ale opravdu kvalitní kožené produkty nepatří k nejlevnějšímu typu zboží. Naštěstí existuje jedno naprosto úžasné řešení, a tím je kabelka a batoh v jednom.

Jedná se o kožený výrobek s různými možnostmi upevnění a nastavení popruhů, takže z něho snadno vykouzlíte koženou kabelku či kožený batoh podle potřeby. Ať už potřebujete elegantní kabelku do divadla, nebo městský batoh do školy, tenhle pomocník vám bude vždy k dispozici. Je praktický, krásně vypadá, hodně se do něj vejde a užijete si jej několik dlouhých let.