Jak vybrat koženou kabelku podle příležitosti?

Kožené kabelky jsou slabostí mnoha žen. Někomu stačí dva nebo tři oblíbené kousky, někdo jich má doma nepočítaně. Víte ale, jak správně vybrat kabelku k určité příležitosti? Ukážeme vám, jaké typy kožených kabelek existují a poradíme, jakou kabelku zvolit do práce, do města, do divadla nebo třeba jen na nákupy.

Univerzální „Alma“

Alma je kožená kabelka menší či střední velikosti, oblých tvarů, vždy s rovným dnem. Má dvě krátká držadla uprostřed. Je to naprosto nadčasový model kožené kabelky, která se hodí téměř na jakoukoliv příležitost. Je velice ženská a praktická. Nosí se zásadně v ruce nebo na předloktí.

Nákupní „Shopper“

Shopper je prostorná, objemná kožená kabelka, do které se kromě vašich osobních věcí vejde i příležitostný menší nákup. Shopperky jsou praktické, protože plní funkci kabelky a zároveň nákupní tašky. Hodí se na běžné nošení, do práce, na nákupy nebo na setkání s kamarádkou. Shopperka má vždy dostatečně dlouhá držadla, takže ji můžete nosit přes rameno, na předloktí nebo i v ruce.

Malá a šikovná „Crossbody“

Crossbody je kožená kabelka obvykle menší či střední velikosti, která má dlouhý, nastavitelný popruh. Nosí se křížem přes tělo. Tento způsob nošení kabelky je praktický a zároveň příjemně ležérní. Crossbody kabelka je ideální kožený doplněk do města.

Elegantní „Hobo“

Hobo kabelka je kožená kabelka ve tvaru půlměsíce. Může být větší či menší velikosti, s delším či kratším držadlem. Menší Hobo kabelka s krátkým držadlem se hodí na společenské akce a do divadla. Hobo kabelka větších rozměrů s delším držadlem je vhodná pro každodenní nošení.

„Backpack“ na záda

Malý kožený batůžek neboli Backpack je vhodný na procházky po městě nebo když jdete třeba s kamarádkou na drink. Prostě všude tam, kde chcete a můžete být ležérně sportovní.

„Psaníčko“ do ruky

Psaníčko je nezbytnou součástí společenského outfitu. Ať jdete na ples nebo do divadla, patří psaníčko k povinné výbavě, stejně jako „malé černé“. Nosí se pouze v ruce, i když bývá někdy vybaveno dlouhým řetízkem. Hodí se pro opravdu slavnostní příležitosti.

Ve výběru té správné kožené kabelky k určité příležitosti máte již jasno. Nezapomeňte na vhodné barevné sladění s vaším outfitem. My vám přejeme příjemné nakupování a mnoho krásných chvil s našimi koženými doplňky.