Milí zákazníci ,musíme Vás upozornit, že objednávky od 14.6.2024 do 7.7.2024 budeme expedovat až 8.7.2024. Děkujeme za trpělivost a pochopení. Jan Kubát

Náš příběh

"Náš příběh začal studiem na lesnické škole v Trutnově, kam jsem chodil do preparátorského kroužku a osvojil si základy činění kožešin. Po absolvování školy v roce 1984 jsem nastoupil jako hajný. Toto zaměstnání je od nepaměti spojené i s lovem zvěře. Kamarádům jsem v malé dílničce činil kůže z jejich úlovků i králičiny sousedů.

Zakázek přibývalo, takže ještě za "totáče" mi bylo uděleno povolení vykonávat tuto činnost od místního národního výboru. Podnikatelského ducha mám v krvi po otci, takže krátce po revoluci jsem už měl živnostenský list a začal jsem podnikat. To už jsem byl ženatý. Moje manželka uměla šít na stroji a od kožešiny ke kůži je to již jen malý kousek. Začala šít jednoduché batůžky a ty jsme společně s kožešinami prodávali každý víkend v Praze v Holešovické tržnici a později na Havelském trhu v centru Prahy. No a teď už jsme tam skoro 30 let a kromě batůžků dnes vyrábíme i kožené kabelky, tašky, pásky, peněženky nebo ledvinky.

Zakázek přibývalo, museli jsme hledat pomocníky a zvětšovat dílnu. V jedné části jsme činili kožešiny, v druhé šili z kůže. A stejně to u nás funguje dodnes. Za ty roky se u nás vystřídalo dost lidí, bez jejichž pomoci by byl rozvoj firmy nemyslitelný. Někteří jsou s námi už přes 20 let. Stejně tak během té doby bohužel skončily v Čechách i na Moravě skoro všechny koželužny, takže materiál je nyní hlavně z Itálie a Polska. Nejen materiál, ale i manželka po mém boku a v dílně se během těch let vyměnila.

Takže teď už víte, že nejsme vyučení brašnáři. Každý náš výrobek je ale odrazem kvalitního a poctivého řemesla, spojeného s lidským přístupem ke každému zákazníkovi."

Jan Kubát