Náš příběh

"Náš příběh začal studiem na lesnické škole v Trutnově, kam jsem chodil do preparátorského kroužku a osvojil si základy činění kožešin. Po absolvování školy v roce 1984 jsem nastoupil jako hajný. Toto zaměstnání je od nepaměti spojené i s lovem zvěře. Kamarádům jsem v malé dílničce činil kůže z jejich úlovků i králičiny sousedů.

Zakázek přibývalo, takže ještě za "totáče" mi bylo uděleno povolení vykonávat tuto činnost od místního národního výboru. Podnikatelského ducha mám v krvi po otci, takže krátce po revoluci jsem už měl živnostenský list a začal jsem podnikat. To už jsem byl ženatý. Moje manželka uměla šít na stroji a od kožešiny ke kůži je to již jen malý kousek. Začala šít jednoduché batůžky a ty jsme společně s kožešinami prodávali každý víkend v Praze v Holešovické tržnici a později na Havelském trhu v centru Prahy. No a teď už jsme tam skoro 30 let a kromě batůžků dnes vyrábíme i kožené kabelky, tašky, pásky, peněženky nebo ledvinky.

Zakázek přibývalo, museli jsme hledat pomocníky a zvětšovat dílnu. V jedné části jsme činili kožešiny, v druhé šili z kůže. A stejně to u nás funguje dodnes. Za ty roky se u nás vystřídalo dost lidí, bez jejichž pomoci by byl rozvoj firmy nemyslitelný. Někteří jsou s námi už přes 20 let. Stejně tak během té doby bohužel skončily v Čechách i na Moravě skoro všechny koželužny, takže materiál je nyní hlavně z Itálie a Polska. Nejen materiál, ale i manželka po mém boku a v dílně se během těch let vyměnila.

Takže teď už víte, že nejsme vyučení brašnáři. Každý náš výrobek je ale odrazem kvalitního a poctivého řemesla, spojeného s lidským přístupem ke každému zákazníkovi."

Jan Kubát

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení