Vybíráme pánský kožený opasek k obleku

Možná máte pocit, zvláště, pokud obleky nenosíte často, že je v podstatě jedno, jaký opasek zvolíte. Ke každému obleku se ale hodí trochu jiný a my vám v dnešním článku poradíme, jaký vybrat, abyste byli za toho největšího elegána v okolí.

vybirame-pansky-opasek-k-obleku

Jaký materiál opasku zvolit?

Materiál opasku je jednou z jeho nejdůležitějších vlastností. Preferují se hlavně kožené opasky, které jsou vysoce ceněné pro svou kvalitu, vysokou odolnost a dlouhou životnost. Kožené pánské opasky sice něco stojí, investice do nich se vám ale rozhodně vyplatí. Je to právě kvalitní kožený opasek, který by vám pánové rozhodně neměl chybět v šatníku. A pokud potřebujete opasek k obleku pořídit na poslední chvíli a do koženého se vám nechce investovat, protože jej tak často nosit nebudete, dejte aspoň přednost opravdu kvalitní umělé kůži, aby váš opasek k obleku nepůsobil lacině.

 

Na barvě koženého opasku záleží

Mluvíme-li o koženém opasku k obleku, pak máme na mysli elegantní kožený opasek. Tedy jednobarevný a méně nápadný. Ať už si oblek berete k jakékoliv příležitosti, barevné opasky či dokonce opasky s veselými motivy nechte doma. A jakou barvu koženého opasku zvolit? Řiďte se jednoduchou radou: barvou bot. K černým botám volte černý kožený opasek, k hnědým zase hnědý. Barva obleku samotného tedy při výběru opasku nehraje až takovou roli, ačkoliv výběr bot by se právě oblekem rozhodně řídit měl. I zde si můžete pomoci jednoduchým pravidlem: barva bot a obleku by neměla být příliš v kontrastu, tedy ke světlému obleku nikdy nevolíme černé boty apod.

 

V jednoduchosti koženého opasku je krása

Pánský kožený opasek k obleku by měl být opravdu decentní. To se projevuje jak v jeho barevném provedení, tak také v ozdobách. Ideální pánský společenský kožený opasek je vybavený nenápadnou přezkou. Rozhodně na něm nenajdete žádné velké spony či jiné ozdoby, které by na něj příliš upozorňovaly a kvůli kterým by zbytečně vynikal. Kvalitní kožený opasek vás sice něco stál a je pochopitelné, že se jím chcete taky trochu pochlubit. Největší krása tohoto doplňku ale spočívá právě v jeho nenápadnosti. Nemusíte se rozhodně bát, že by zůstal zcela nepovšimnut. Kvalitní kožený opasek, i když nenápadný, vždy určitou pozornost přiláká.

 

Jak by měl být kožený opasek k obleku široký?

Příliš široké kožené opasky se k oblekům nehodí. Takové volíme pro zcela jiné příležitosti, méně společenské. Široké kožené opasky vypadají skvěle v kombinaci s džínovými kalhotami, proto se někdy také označují jako jeans opasky a jsou spíše ležérní a pohodové. Společenské kožené opasky jsou užší, většinou mají šířku do 4 centimetrů. Jsou decentnější a jemnější, nestrhávají na sebe tolik pozornosti, ale svůj účel rozhodně plní. Úzké kožené opasky působí velmi luxusním dojmem a výběrem správné šířky dáte okázale najevo, že se v opascích zkrátka vyznáte a víte, co se nosí.

 

Kdy se kožený opasek nehodí?

Skoro by se mohlo zdát, že s koženým opaskem nikdy nešlápnete vedle, ale opak je pravdou. Kožený opasek se totiž zcela nehodí, pokud jste se rozhodli vzít si také jiný doplněk, a to konkrétně kšandy. Oba tyto doplňky mají stejnou funkci a ve společnosti je proto zcela nevhodné, abyste na sobě měli oba dva. Kšandy jsou velmi oblíbené a také mohou působit elegantně. Proto si je neváhejte obléci, ale v takovém případě nechte svůj kožený pánský opasek doma. Pokud byste si k obleku vzali jak kvalitní kožený opasek, tak kšandy, celkový dojem by byl nejen přeplácaný, ale také nepatřičný. Pravý džentlmen jednoduše ví, že tyhle doplňky k sobě nikdy nejdou.

 

Dokonale sladěná elegance: kožený opasek a peněženka

Protože by měl kožený pánský opasek k obleku vždy ladit s barvou bot, máte už co se sladěnosti týče trochu vyhráno. Proč svůj elegantní vzhled ale ještě nepovýšit? Pořiďte si kvalitní koženou peněženku ve stejné barvě a buďte za toho největšího elegána v okolí. Kupte si sadu kožené peněženky a opasku a nejen, že budete mít jistotu, že se k sobě dokonale hodí, ale ještě ušetříte nějaký ten peníz. Barevně sladěná kožená peněženka s koženým opaskem je sice malý drobný detail, ale jakmile si ho někdo všimne, v jeho očích rozhodně stoupnete.