Milí zákazníci ,musíme Vás upozornit, že objednávky od 14.6.2024 do 7.7.2024 budeme expedovat až 8.7.2024. Děkujeme za trpělivost a pochopení. Jan Kubát

Sezóna společenských večírků začíná, víte, jakou kabelku zvolit?

Psát o společenském večírku, návštěvě divadla nebo plesu je v této nelehké době asi troufalost. Díky opatřením se mnozí z nás takovéto společenské události ani nebudou moci účastnit. Zkusme se na chvíli zasnít a představit si, že vše je jinak a dveře společenských sálů jsou pro nás otevřeny. Hezká představa, že?

Muži to mají s volbou outfitu a kožených doplňků pro společenské události mnohem jednodušší, obvykle si vystačí s kvalitním oblekem a vhodně zvolenými botami. Ale my ženy? Musíme sladit šaty, šperky, obuv, kabelku a musí to být dokonalé. Aby se nám to podařilo, nemusíme nutně absolvovat kurz módního stylisty. Stačí zapamatovat si několik důležitých pravidel a výsledek bude stát za to.

Nejdůležitějším pravidlem je, že na společenský večírek, do divadla nebo na ples se nikdy, ale opravdu nikdy, nenosí velká kožená kabelka. Vždy tedy vybírejte mezi kabelkami malých až velmi malých rozměrů. Za univerzální model je považováno psaníčko, se kterým nikdy neuděláte chybu. Čím slavnostnější příležitost je, tím více by kabelka měla posloužit zároveň jako módní doplněk, ozdoba, šperk. Do divadla postačí hladké, jednoduché kožené psaníčko, na ples či k dlouhým společenským šatům se bude hodit zdobenější model, například s kamínky, perličkami, ozdobnými řetízky.

Již dávno neplatí, že kabelka a boty musejí mít nutně stejnou barvu, mnohem důležitější je celkový dojem. Tedy vzájemná sladěnost šatů, šperků a doplňků. Nebojte se outfit v decentní barvě nebo laděný tón v tónu doplnit kabelkou výraznější barvy a textury. Tím se kabelka stane dokonalou ozdobou. Skvěle též vypadá, když se jedna barva z vícebarevných šatů opakuje i na kabelce. Společenská kabelka nemusí mít jen tvar psaníčka. Zajímavě vypadají i malé kabelky ve tvaru váčku či mošničky, většinou doplněné řetízky místo držadla.

O pravidlech společenské etikety jsme již psali, připomeňme si ta nejdůležitější. Kabelku nikdy nepokládáme na stůl a už vůbec ne na zem. Vhodné je odložit kabelku za sebe na židli, můžeme ji mít také na kolenou. Nikdy nenechávejte muže nést vaši kabelku, nevypadá to dobře. Do malé kabelky patří jen ty nejnutnější věci, přeplněná kabelka se často otevírá, a to nepůsobí esteticky.

A nyní už zbývá jen nějaký zajímavý společenský večírek navštívit, dobře se pobavit a cítit se jako královna. Přejeme vám hezkou zábavu!