Kožené kabelky a společenská etiketa

Milé dámy, chcete se ve společnosti cítit dobře a být opravdovou ženou na úrovni? Pak byste měly vědět, že existují určitá společenská pravidla, která platí i pro nošení a odkládání kabelek. Připravili jsme si pro vás několik základních pravidel etikety. Možná vás překvapí, ale pokud je budete dodržovat, žádná společenská akce vás nepřekvapí.

Dámská kabelka v mužských rukou?

Tak to opravdu nikdy ne. Nenechávejte muže držet nebo nést vaši koženou kabelku. Pro muže jsou určeny výhradně pánské tašky. Muž vám samozřejmě může, ještě raději musí, pomoci s vaším těžkým cestovním zavazadlem nebo objemnou taškou, ale dámská kabelka do mužských rukou prostě nepatří.

Máte jasno, jaký typ kožené kabelky se hodí pro určitou příležitost?

Kožený doplněk by měl vždy odpovídat dané společenské události. Jdete na ples nebo do divadla? Pak si rozhodně vezměte psaníčko nebo malou elegantní kabelku. Máte před sebou obchodní jednání? Business kabelka bude tou správnou volbou. Chystáte se na nákupy? Pak budete potřebovat prostornou shopper tašku. Jdete jen na procházku nebo schůzku s kamarádkou? K těmto neformálním příležitostem se bude perfektně hodit crossbody kabelka. Nezapomeňte, že výběrem vhodné kožené kabelky dáváte na vědomí, že máte v módě přehled a víte, co se patří.

Kam s ní v restauraci?

V kavárně nebo v restauraci si musíte pochopitelně svoji koženou kabelku někam odložit. Jenže kam? I tady platí určitá společenská pravidla. Nikdy nepokládejte kabelku na zem. Je to společenský přestupek, navíc hrozí, že se vaše krásná kožená kabelka zašpiní. Pověsit kabelku na opěradlo židle je obecně vnímáno jako neestetické, takže tam tedy také ne. Na stůl? Tak to už vůbec ne. Je to neslušné a navíc nehygienické. Pokud se účastníte formální společenské akce, položte kabelku na židli za sebe. Kabelka nebude nikde překážet a vy budete navíc sedět krásně vzpřímeně. Pokud je kabelka menších rozměrů nebo je to psaníčko, můžete si ji položit na kolena. V některých opravdu dobrých restauracích mívají k dispozici malé stolečky, určené výhradně pro tuto příležitost. Pokud jste na neformálním setkání s přáteli, klidně si položte kabelku na volnou židli vedle sebe. Dobrým tipem je speciální háček, který se přichytí k desce stolu a kabelka se na něj pověsí.

Pokud už máte ve všem jasno, tak nezbývá než vyrazit s tou správnou koženou kabelkou na to správné místo. A jestli tu svou „správnou“ ještě nemáte, tak neváhejte, my jich máme spoustu. Stačí si jen vybrat.