Milí zákazníci ,musíme Vás upozornit, že objednávky od 14.6.2024 do 7.7.2024 budeme expedovat až 8.7.2024. Děkujeme za trpělivost a pochopení. Jan Kubát

Řekni mi, jak nosíš kabelku, a já ti řeknu, jaká jsi

Stejně jako z řeči našeho těla, také ze způsobu, jakým nosíme kabelku, se toho o nás dá spoustu vyčíst. Různé kabelky se dají nosit různým způsobem. U některých si příliš vybírat nemůžeme, zatímco jiné nám nabízí hned několik možností, jak a kde je nosit. Máte nějaký svůj nejoblíbenější způsob nošení? Přečtěte si, co o vás vypovídá.

 

rekni-mi-jak-nosis-kabelku-a-ja-ti-reknu-jaka-jsi

Kabelka nošená přes rameno - praktičnost

Přes rameno většinou nosíme lehčí kabelky, protože objemné a těžké kousky by se nám rychle pronesly. Nosíte-li tedy svou koženou kabelku nejraději s popruhem přes rameno, značí to, že jste praktický člověk, který si umí ve svých věcech udělat pořádek. Nosíte u sebe vždy jen to nejnutnější, protože nemáte čas starat se o zbytečnosti.

 

Kabelka nošená křížem přes tělo - uvolněnost

Tento způsob nošení je velmi pohodlný a vypovídá o vás, že jste poměrně optimističtí a plní energie. Chcete mít neustále volné ruce a spoustu možností ke konání toho, co se vám zrovna zamane. Kabelku berete možná za samozřejmost nebo nutné zlo, ale je pro vás něčím, čím se rozhodně nenecháte omezovat. Dělá vám dobře, když máte věci pod kontrolou.

 

Kabelka zavěšená na předloktí - stylovost

Nošení kabelky na předloktí není příliš praktické, ani pohodlné a určitě se takto kabelka nedá nosit delší dobu. Vypadá to ale velice stylově a elegantně, není proto divu, že takto nosí své oblíbené kabelky nejrůznější celebrity. Na své okolí můžete působit povýšeně až arogantně, ale vám je to nejspíše jedno. Máte svůj styl a vy zkrátka víte, proč svou koženou kabelku chcete nosit právě takto.

 

Kabelka nošená za ucho v ruce – samostatnost

Za ucho se nejčastěji nosí kabelky typu aktovky, které obecně řečeno nejsou tolik elegantní a krásné jako klasické kožené kabelky. Máte-li svou oblíbenou aktovku, vypovídá to o vás, že vzhled vašeho zavazadla pro vás není až tak důležitý. Mnohem více vás zajímá, co se do aktovky vejde a zda vám bude dobře sloužit při zvládání každodenních výzev. Jste samostatní a umíte si za všech okolností poradit.

 

Kabelka nošená před tělem - ostýchavost

Pokud máte tendence kabelku objímat oběma rukama před tělem, působí to, jako kdybyste se za ní chtěli schovat. Vypadáte ostýchavě nebo vystrašeně a zaujímáte obranný postoj vůči okolí. Za jistých okolností ale právě tento způsob držení kabelky napovídá, že jste prostě jen obezřetní a opatrní. Nechcete nic podcenit a bráníte sebe i svou kabelku zuby nehty. Opatrnost je velmi důležitá a pomáhá vám zvládat těžké úkoly, zkuste to s ní ale příliš nepřehánět a občas se trochu uvolnit.

 

Kabelka nošená na dlouhém popruhu za tělem – nerozvážnost

Ať už nosíte kabelku velkou a nebo máte svou oblíbenou malou koženou kabelku, ať už dáváte přednost dlouhému a nebo krátkému popruhu, ať už nosíte kabelku přes rameno a nebo do kříže přes tělo, pokud ji máte za svým tělem, značí to, že jste neopatrní, nerozvážní a žijete si jednoduše po svém. Létáte tak trochu hlavou v oblacích a přízemní starosti vás nezajímají. Měli byste být ale trochu opatrnější, takto nošená kabelka je totiž velice snadnou kořistí zlodějů. Příliš se ničím nestresovat je velmi hezká a hlavně užitečná vlastnost, opatrnost je ale občas také na místě.

 

Nošení více tašek najednou - uspěchanost

Jste každý den ověšená více kabelkami, nákupními taškami a dalšími zavazadly? Je dost pravděpodobné, že toho chcete stihnout co nejvíce, nemáte čas na hlouposti a důležité pro vás je, abyste byli vždy nejrychlejší, nejchytřejší a zkrátka nejlepší. Máte také dost možná potřebu starat se pořád o ostatní a ne už tolik o sebe. Naučte se trochu zpomalit, naplánujte si aspoň párkrát do týdne chvilku pro sebe, kdy nebudete řešit vůbec nic a budete se rozmazlovat a opečovávat. Výkon není všechno a i když je skvělé, že se tak snažíte, nenakládejte toho na sebe tolik, protože takové tempo se dlouhodobě vydržet nedá.

 

A jak kabelku držíte?

Nosíte kabelku volně tak, že o ní ani skoro nevíte, nebo na ní máte neustále položenou ruku? To už ani tak nevypovídá o vaší povaze, jako spíše o tom, jestli myslíte taky prakticky a jste opatrní, zvláště, když se pohybujete ve větším davu nebo například při cestování hromadnou dopravou. Nikdy totiž nevíte, na koho narazíte, a bez ohledu na to, co v kabelce nosíte, měli byste ji mít v určitých situacích neustále pod rukou. Jen tak budete mít jistotu, že se do ní nedostane nezvaný host, nebo vám ji rovnou neukradne celou.

 

Pozor! Špatné nošení kabelky vám může i ublížit

Před nedávnem jsme pro vás připravili článek se zajímavostmi o kabelkách, ve kterém jste se mimo jiné mohli dočíst, že průměrná kabelka váží přibližně 2,5 kila. Záleží samozřejmě na tom, co vše v ní nosíte, některá větší zavazadla se totiž mohou dostat až na dvojnásobek této váhy. Každodenní nošení několika kil ale nedělá dobře našim zádům a koledujeme si tak o vážnější problémy do budoucna. Jestliže je to i váš případ a víte, že toho u sebe musíte mít každý den spoustu, pořiďte si batoh. Při nošení batohu je váha rovnoměrně rozložená na celá záda, nenakláníte se při něm na jednu stranu, máte správné držení těla a předejdete tím bolestem zad a krční páteře. A nemusíte se bát, na trhu existuje spousta nádherných kožených batohů, které působí velice elegantně a můžete je nosit klidně i do práce.