Milí zákazníci ,musíme Vás upozornit, že objednávky od 14.6.2024 do 7.7.2024 budeme expedovat až 8.7.2024. Děkujeme za trpělivost a pochopení. Jan Kubát

Jaký pánský kožený opasek se hodí k jaké příležitosti?

Kožený opasek je velmi důležitým doplňkem zejména u pánských outfitů. Jeho výběr o vás mnohé napoví už na první pohled. Díky vhodně zvolenému opasku můžete nejen podtrhnout svůj celkový vzhled, ale také doladit oblečení či dokonce vytvarovat postavu. Vybírejte s rozmyslem a pozor na několik základních pravidel.

 

jaky-pansky-opasek-se-hodi-k-jake-prilezitosti

1. Materiál opasku

Zejména při formálních příležitostech byste se měli řídit jedním pravidlem, a tím je soulad materiálu opasku a bot. Máte-li kožené boty, zvolte také opasek kožený, máte-li naopak boty z textilu, měl by být textilní i váš opasek.

Obecně se k formálnímu oblečení hodí hladké kožené opasky. Kožený opasek je vždy skvělou volbou, neboť je to kvalitní výrobek, který je vysoce odolný a vydrží opravdu dlouho. Navíc skvěle vypadá a už na první pohled vzbuzuje dojem elegance a trochu luxusu.

 

2. Barva opasku

Klasický černý kožený opasek by neměl chybět v šatníku žádného muže. Černá se hodí ke všemu a můžete jej proto kombinovat s jakýmkoliv oblekem či barvou bot. Opět ale platí, že je lepší, pokud jsou boty a opasek sladěné, a to nejen materiálem, ale i vzhledem a barvou.

Hnědý kožený opasek působí trochu ležérněji a méně elegantně, můžete si jej tedy bez obav vzít i k méně formálnímu oblečení. Z obyčejných džínů dokáže hnědý kožený opasek udělat naprosto neobyčejnou záležitost.

Máte-li rádi trochu experimentování a nebráníte se ani neotřelému odvážnějšímu vzhledu, sáhněte po kožených pánských opascích v méně typických barvách jako je šedá či modrá. Velmi zajímavě pak vypadají kožené opasky s kontrastním obšitím, které opravdu zaujmou už na první pohled.

 

3. Rozměry opasku

U kožených opasků určených k formálnímu obleku se doporučuje šířka od 3,5 cm do 5 cm. Opasky užší nebo širší se do společnosti nehodí, alespoň ne podle stále platných pravidel etikety. Ovšem pro volnočasové aktivity se jim rozhodně nemusíte vyhýbat, výrazně úzké či široké opasky vypadají velice zajímavě a byla by škoda nedat jim vůbec šanci.

Co se délky opasku týče, pak za ideální rozměr se považuje takový, který odpovídá obvodu pasu. Změřte si šířku kalhot a přidejte přibližně 10-15 centimetrů. Toto pravidlo je důležité zejména u formálního oblečení, u kterého by příliš krátký či především příliš dlouhý opasek nevypadal vůbec dobře.

 

4. Přezka a spona na opasku

U spon a přezek opasku je důležité mít na paměti, pro jakou příležitost kožený opasek vybíráte. K formálnímu oblečení se hodí méně nápadné přezky, které jsou vyrobené z kovu a nijak na sebe neupoutávají pozornost. Není od věci barevně sladit přezku koženého opasku s dalšími doplňky jako jsou hodinky či manžetové knoflíčky.

U neformálního oblečení si můžete dovolit i trochu experimentů a sáhnout po výrazných sponách, které mají zajímavé zdobení nebo jsou zvláštně tvarované. Musíte si sami rozhodnout, co se vám líbí a hlavně, co se k vám nejvíce hodí.