Přírodní kožešiny a jejich použití v interiéru

Uvažujete o koupi přírodní kožešiny a nejste si jistí, jestli se bude do vašeho interiéru hodit? Poradíme vám, s jakými materiály lze kožešiny kombinovat a pro jaký interiérový styl je kožešina tou správnou volbou.

prirodni-kozesiny-a-jejich-pouziti-v-interieru

Pravé přírodní kožešiny se používaly od pradávna pro svoji schopnost zahřát a udržet teplo. Chladné hrady a zámky, později chalupy a venkovská stavení, všude tam se kožešiny staly nezbytným doplňkem obydlí. V současné době je již vytápění samozřejmostí každého domu či bytu. Kouzlo přírodní kožešiny však zůstalo, a proto se kožešiny staly vyhledávaným doplňkem, který zahřeje na pohled i na dotek a každému prostoru dodá útulnost.

Přírodní kožešina se velice dobře hodí do každého interiéru, kde je použito dřevo, kov nebo cihla. Se dřevem a cihlou vyloženě ladí, s kovem pak tvoří zajímavý kontrast.

Koloniální styl

Velmi přirozeně bude přírodní kožešina vypadat v interiéru zařízeném v koloniálním stylu. Tento styl vznikl během kolonizace exotických a orientálních zemí. Patří k němu velký prostor, nábytek z exotických druhů dřeva, výrazné potahové látky a polštáře a orientální koberce. Právě vedle orientálních koberců vypadá přírodní kožešina opravdu luxusně. Podívejte se na přírodní kožešinu - kozinka nebo jelen evropský.

Etno styl

Interiér zařízený v etno stylu a kožešina? Rozhodně ano! Etno interiér interpretuje kulturu a tradici určitého národa, nejčastěji indického nebo afrického. Předpokladem pro perfektní dojem je dřevěný nábytek, zvířecí kůže a doplňky ze skutečných přírodních materiálů.

Boho styl

Jestli se k nějakému interiérovému stylu přírodní kožešina hodí nejvíce, pak je to boho styl. Boho styl vyjadřuje vše, co potřebujete mít doma, aby vám bylo příjemně. Tlumené barvy, přírodní materiály, svíčky, měkké deky, spousta polštářů a samozřejmě kožešiny. Měkké, hřejivé, prostě bohémské boho. Podívejte se na přírodní kožešinu – ovce australská nebo ovce česká.

Industriální styl

V interiéru však nemusí být jen absolutní soulad. Právě proto se přírodní kožešina bude perfektně hodit i do interiéru zařízeném v industriálním stylu. Tento styl, inspirovaný průmyslovými areály, je charakteristický svým minimalismem a typickými prvky, jako jsou rezavé železo, odhalené cihly, oprýskané omítky, obnažené žárovky a hodně, hodně kovu. A právě přírodní kožešina vytvoří s těmito prvky ohromující kontrast.

Velice nás těší, že kromě klasických kožených doplňků, jako jsou kabelky, tašky nebo batohy, vám můžeme nabídnout i překrásné přírodní kožešiny, které ve vašem interiéru pomohou vytvořit tu pravou a útulnou atmosféru.