Jak vybrat tu správnou velikost a barvu koženého opasku?

Uvažujete o koupi nového koženého opasku? Nevíte si rady, jak vybrat tu správnou délku a šířku? Poradíme vám, na co se při výběru koženého opasku zaměřit a jakou barvu zvolit.

Kožený opasek se pro mnohé z vás stane nezbytným právě v okamžiku, kdy kalhoty nedrží na svém místě. Je však také nedílnou součástí společenského a business outfitu každého muže. A v poslední řadě je to samozřejmě úžasný módní doplněk, který dokáže s vaším outfitem zázraky, pokud si vyberete ten správný.

opasky

Délka opasku

Nejjednodušší způsob, jak zvolit správnou délku koženého opasku, je změřit ten starý, který právě nosíte. Délku opasku měřte vždy od nejpoužívanější dírky opasku po trn spony. Pak přidejte deset až patnáct centimetrů a je to. Máte výslednou délku. Můžete také změřit šířku kalhot, do kterých budete kožený opasek pořizovat. Opět přidejte deset až patnáct centimetrů. Dámy, pokud budete nosit opasek k šatům či tunikám, změřte volně obvod pasu nebo boků a nezapomeňte také přidat deset až patnáct centimetrů.

Šířka opasku

Správnou šířku koženého opasku zvolte vždy podle poutek u kalhot. Opasky do společenských kalhot mívají obvykle šířku kolem tří centimetrů, opasky do klasických kalhot pak kolem čtyř centimetrů. Vždy dbejte na to, aby se opasek v poutku pohyboval volně, předejdete tak zbytečnému poškození poutek.

Barva opasku

Je velkou chybou kombinovat pouze jeden kožený opasek se všemi vašimi outfity. Protože kožený opasek má kromě funkce praktické i funkci estetickou, nezapomeňte na barevné sladění s botami a ostatními koženými doplňky. Spona opasku by měla barevně ladit s barvou šperků u dam a u pánů s barvou hodinek nebo manžetových knoflíčků. Zjednodušeně řečeno, zlaté šperky či hodinky – zlatá spona, stříbrné šperky či hodinky – stříbrná spona.

Máte-li ve svém šatníku zatím jen jeden kožený opasek, je čas na změnu. Doplňte váš šatník našimi kvalitními koženými opasky, je opravdu z čeho vybírat. Přejeme vám příjemné nakupování!