Poradíme vám s výběrem nej koženého batohu

Na trhu narazíte na různé typy a druhy batohů. Liší se tím, k čemu je chcete primárně používat. Ačkoliv můžeme bez přehánění říct, že jsou to právě kožené batohy, které svým uživatelům nabízí kombinaci více funkcí tak jako žádné jiné kožené zavazadlo. Přesto se pojďme podívat, jaký typ batohu je pro vás a vaše potřeby ten nej.

poradime-vam-s-vyberem-nej-kozeneho-batohu

 

Proč kožený batoh?

Batoh je velice praktický a především pohodlný. Hodí se zejména k nošení těžších nákladů, protože je u něj váha rovnoměrně rozložena mezi obě ramena. Při nošení kožených tašek či kabelek na jednom rameni se totiž máme tendenci lehce naklánět na stranu, z čehož nás po čase začnou bolet záda, ramena i krk.

Batohy se vyrábějí z různých materiálů, žádný z nich se ale svou odolností a stylovostí nevyrovná kůži. Kůže je přírodní produkt, který vám vydrží opravdu dlouho a díky kterému budete za všech okolností elegantní. Čím se tedy přesně liší jednotlivé kožené batohy a jak si mezi nimi vybrat ten ideální pro vás?

 

Studentské kožené batohy

Batohy z kůže jsou ideální, pokud potřebujete přenášet větší množství knih, učebnic, sešitů a dalších poměrně těžkých nákladů. V batohu se totiž celý náklad přirozeně rozloží a nepadá pouze k jedné straně, která by byla těžší než druhá. Nemluvě o tom, že většina moderních kožených batohů je dostatečně velká na to, aby se do nich vešel i větší notebook. K tomu je ideální, pokud má kožený batoh samostatnou kapsu, do které se notebook uloží, aby byl bezpečně oddělený od zbytku obsahu.

Jestliže chodíte do školy a sháníte kožený batoh, měli byste si promyslet několik aspektů, než se do nákupu vrhnete. Pokud s sebou nosíte jen notebook a pár sešitů spolu s psacími potřebami a dalšími drobnostmi, bohatě vám postačí i menší kožený batoh. Pokud toho ale nosíte více, raději si pořiďte batoh s velkými rozměry, kam se vám vše vždycky pohodlně vejde. Nejste-li si jistí, změřte si svůj notebook a věci, které nejčastěji nosíte, abyste věděli, po jakých parametrech se poohlížet.

 

Kožené batohy do práce

Už dávno neplatí, že do práce jedině s koženou aktovkou či elegantní kabelkou. Moderní doba si žádá moderní řešení a to nabízí právě kožený batoh. Umožňuje vám nosit vše, co zrovna potřebujete, aniž byste riskovali dlouhodobé bolesti zad. Kožený batoh pořídíte v rozličných provedeních, barvách i tvarech, a kromě casual batohů si můžete koupit i nádherný elegantní batoh, s kterým si v práci neuříznete ostudu.

Pracovní batohy z kůže by měly být spíše formální, v méně nápadných barvách a designech. To, v čem své věci do práce nosíte, o vás vypovídá mnohem více, než si myslíte. Batohy toho pojmou opravdu hodně a například model s postranními kapsami vám umožní do něj pohodlně uložit třeba ranní noviny nebo jiné věci, které budete používat jen krátce. Čím více kapes, vnějších i vnitřních, tím více možností.

 

Cestovní batohy z kůže

Pro venkovní aktivity jsou kožené batohy skvělým doplňkem. A je jedno, jestli se chystáte na dlouhou túru, nebo jen kratší procházku. Batoh nošený na zádech rozloží svou váhu rovnoměrně, takže ani po hodinách cestování s ním vás záda nebudou bolet. Kůže je navíc silný a velmi odolný materiál, který odolá i náročnějším venkovním podmínkám. A díky své dlouhé životnosti s vámi stráví spoustu času na společných dobrodružstvích.

Pro cestování je ideální objemnější kožený batoh, který pojme spoustu věcí jako láhve s vodou, jídlo a další turistickou výbavu. Batoh s více kapsami vám navíc pomůže rozmístit si vše podle potřeby tak, abyste hned věděli, kde co najdete a to nejdůležitější měli ihned po ruce. Vnitřní kapsička na zip bezpečně uloží důležité věci jako klíče, doklady, peněženku a mobil, abyste měli jistotu, že vám je nikdo nevezme, aniž byste si toho všimli.

 

Batohy z kůže pro volný čas

Batohy z kůže jsou univerzální pomocníci, které využijete při různých příležitostech. Městské kožené batohy, které jsou spíše menší nebo středně velké, s sebou můžete vzít na posezení s přáteli, na nákup, procházku do parku či romantickou večeři. Kožené batohy jsou velmi trendy a moderní a ať už s nimi vyrazíte kamkoliv, každý vám je bude chválit.

Výběr batohů z kůže je neuvěřitelný a ať už dáváte přednost klasice, nebo extravagantnosti, vždy si najdete ten svůj. A ačkoliv není kožený batoh levnou záležitostí, rozhodně se vám investice do něj vyplatí. Ovšem měli bychom vás varovat: jak si batoh z kůže jednou pořídíte, u jednoho s největší pravděpodobností neskončíte. U nás si můžete koupit různé batohy z kůže pro různé příležitosti a každý si zde určitě vybere!