Co je lepší do práce: pánský kožený batoh, nebo kožená taška do ruky?

Možná vás tato otázka ještě nenapadla. Ale to, jak v práci vypadáte a jak působíte na své okolí je velmi důležité. Stejně jako to, jak se vy sami cítíte. Je tedy logické, že chcete nosit něco, co dobře vypadá a co bude zároveň pohodlné na nošení. Pojďme se na kožené batohy a kožené tašky do ruky podívat podrobněji, abyste se snáze rozhodli, které z řešení je pro vás to lepší.

panove-kozeny-batoh-nebo-kozena-taska-do-ruky_1

 

Pánské kožené tašky do ruky jsou spíše formální

Původně se kufříky, tedy předci dnešních kožených tašek do ruky, spojovaly s právníky, kteří v nich k soudům nosili důležité dokumenty. Z toho důvodu jsou jak kufříky, tak tašky do ruky považovány za formální záležitost. Většinou se vyrábí v černé nebo hnědé barvě a také použitý materiál, kterým je nejčastěji kůže, napovídá, že jsou brány velice vážně.

Formální pánské tašky do ruky z kůže se hodí k dospělým a lidem s vyšším postavením v práci. Jsou ideální pro každého, komu na jeho práci záleží a kdo chce podávat ty nejlepší výkony. Menší a kompaktnější messenger je také možné nosit do práce a působit profesionálně, ovšem přednost mu dávají spíše mladší lidé, kteří tolik formálně vypadat nechtějí.

 

Batoh působí na první pohled velice neformálně

Na druhé straně spektra formální × neformální leží batohy, které mají širší využití a kromě do práce je můžete nosit i na výlety do města či přírody. Jejich jedinečná výhoda spočívá v možnosti nosit i těžší a objemnější předměty, které vám posazené na zádech tolik nevadí. Jsou tedy skvělé pro studenty či milovníky dlouhých procházek.

Ovšem postupně se začaly vyrábět také kožené batohy, které působí velice elegantně a profesionálně a které mají určité formální rysy. Hodí se skvěle i do práce, často mají vevnitř speciální oddělenou kapsu na notebook. Byly to právě notebooky a snaha vyřešit jejich pohodlné přenášení z domu do práce a zase naopak, díky kterým teď batohy zažívají takový boom.

 

Při výběru berte v potaz dress code a pracovní prostředí

Kožené tašky do ruky vypadají opravdu profesionálně a lidé pracující v oboru, ve kterém se často setkávají s klienty (právníci, bankéři, manageři, obchodníci a další) by měli dát přednost právě jí, aby působili solidně. Černá barva nikdy nezklame a zanechává silný dojem, takže jednoduchá pánská taška do ruky z černé kůže s ostrými rysy a nezdobená vám pomůže na své klienty či obchodní partnery velmi zapůsobit.

Hnědá kožená pánská taška do ruky se zase hodí k jakémukoliv outfitu, takže ji unosíte při více příležitostech, a to jak formálních, tak těch neformálních. Velice zajímavě vypadá kožená brašna s lehce opotřebovaným vzhledem. Vintage styl se těší velké oblibě a je-li taková kožená taška kvalitně zpracovaná, nebude vypadat lacině a staře, ale naopak zachovale a starobyle.

 

Batoh vám dodá svobodu a uvolní ruce

Jsou pracovní odvětví, u kterých se hodí mít více prostoru a nemuset stále něco držet v ruce. Lidé z logistiky, prodeje, marketingu, reklamních oddělení či IT oddělení dávají proto stále více přednost právě koženým batohům. Působí neformálně, což ale to u těchto povolání tolik nevadí. Výhodou batohu navíc je, že po práci s ním můžete vyrazit na procházku do přírody a používat jej tedy při různých aktivitách.

Kožené batohy mohou vypadat velice trendy a pokud je doplníte vhodným oblečením, doplňky a koženými botami, nemusíte se bát, že budete vypadat až příliš neformálně. Moderní výrobci batohů myslí na vše a vnitřní uspořádání výrobků tomu odpovídá. Do batohu můžete dát téměř vše, na co si vzpomenete, a díky nošení na zádech vás nebude nic bolet ani obtěžovat. Díky koženému batohu můžete skvěle balancovat mezi svým pracovním a osobním životem.

 

Vyberte si to nejlepší

Možná máte pocit, že jak kožená pánská taška do ruky tak kožený batoh mají své nemalé výhody, a nedokážete se mezi nimi rozhodnout. Dobrým řešením jsou tašky do ruky, které mají variabilní popruhy a které můžete pár jednoduchými pohyby přeměnit na batoh. Do práce tak můžete nosit formální koženou tašku, na volnočasové aktivity pak kožený batoh, který dokonale rozloží váhu svého obsahu mezi obě ramena a zabrání bolestem zad, krčních svalů i hlavy.

 

Uvažujte dlouhodobě

Zatím to vypadá, že batohy mají menší převahu – odzvonilo tedy pánským taškám do ruky úplně? Zase tolik nepředbíhejme. Ani od svého sportovního auta nemůžete čekat, že vám poskytne to co prostornější SUV. Před tím, než si pořídíte kožené zavazadlo do práce, pořádně se zamyslete. V jakém prostředí a s jakými lidmi pracujete? Kde se přibližně vidíte za 10 let? Změní se něco, nebo chcete zůstat ve stejném odvětví?

V článku zmiňujeme především kožená zavazadla, protože kůže je neuvěřitelný materiál se svou specifickou krásou, ale především odolností a životností. Kožený batoh i kožená pánská taška vám vydrží desítky let. I proto byste měli pečlivě zvážit, do kterého z nich chcete investovat. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, pokud chcete v práci dobře zapůsobit, rozhodně investuje do kvalitního koženého výrobku, který nebude na první pohled vypadat lacině.