Muži a kožené kabelky

Myslíte si, že kožené kabelky jsou ryze dámskou záležitostí? To už dávno neplatí! Ačkoliv se sice pánské oblečení šije s větším množstvím kapes oproti tomu dámskému, na uložení všech nezbytností to mnohdy nestačí. A moderní doba, ve které u sebe často nosíme nejen mobilní telefon, ale také notebook či tablet, si o kožené kabelky pro muže vyloženě říká.

muzi-a-kabelky

Kožená pánská kabelka, nebo kožená pánská taška?

Ať se nám to líbí, nebo ne, spojení „kožená kabelka“ budeme mít ještě dlouho spojené s něžnějším pohlavím. Proto se pro podobné kožené produkty určené mužům používá častěji označení „kožená pánská taška“. Ve svém principu jsou si ale kožená kabelka a kožená taška velmi podobné.

Liší se v podstatě vzhledem, kdy zatímco dámské kožené kabelky jsou nabízené i v pestrých barvách a roztomilých tvarech, pánské kožené tašky jsou spíše nenápadné, nijak nevýrazné a nabízené v základních barvách jako je hnědá, černá či šedá.

I mezi pánskými koženými taškami je ale z čeho vybírat a záleží tedy na vašem vkusu, jaké tašce dáte přednost.

 

Pánské kožené aktovky pro elegantní muže

Kožené aktovky jsou asi nejčastějším a možná také nejoblíbenějším typem pánské kožené tašky. Jsou objemné a opravdu prostorné, takže se do nich vejde spousta věcí včetně notebooku. Vypadají velice zajímavě a už na první pohled působí robustně a zároveň profesionálně.

S koženou pánskou aktovkou nikdy nešlápnete vedle a bez obav ji s sebou můžete brát i na pracovní jednání či pohovory. Pro tyto příležitosti se sice hodí nejvíce, na společenské události už ovšem tolik vhodná není, neboť její majestátní vzhled může u pánského společenského obleku vypadat velmi rušivě.

 

Pánské kožené kabely působí jemněji

Do divadla či na jinou společenskou událost se více hodí pánské kožené kabely. I ty jsou nabízené v různých velikostech, takže zatímco menší využijete tam, kam si potřebujete vzít pouze telefon, peněženku a klíče, do větších pánských kabel z kůže se vám bez problémů vejde i tablet či notebook a další větší či těžší věci.

Kožené pánské kabely jsou decentní, nemají žádné výrazné ozdoby a spony a nijak nenarušují celkový outfit. I přes to i ony vypadají velice elegantně a také pánskou koženou kabelu si můžete bez obav brát na pracovní schůzky.

Rozdíl mezi ní a pánskou koženou aktovkou je především ve vzhledu a při výběru tak záleží nejvíce na vašem osobním vkusu, které z nich dáte přednost.

 

Malé kožené tašky přes rameno jsou ideální na výlet

Pánské kožené tašky přes rameno, které jsou také označovány jako „messenger“, jsou ideální pro uschování a přenos osobních dokladů a menších předmětů. Ovšem jak se móda a trendy vyvíjí, tento typ pánských kožených tašek se stal natolik oblíbeným, že je dnes k dostání i ve větších velikostech vhodných pro uložení tabletu či dokonce přenosného počítače.

Kožené pánské tašky typu Messenger jsou velmi praktickým pomocníkem, který se na rozdíl od výše popsaných typů nenosí v ruce, ale přes rameno. Jsou tedy i pohodlnější a proto velmi vhodné jako zavazadlo na delší procházky, do kterého můžete uložit i láhve s pitím či svačinu, a díky způsobu nošení se vám obsah ani po delší době nepronosí. Kožené pánské tašky přes rameno jsou vhodnější pro méně formální příležitosti.

 

Kožená sportovní taška? Ano, i to je možné!

Řadíte se mezi milovníky kožených tašek a zároveň jste také aktivním sportovcem? Na trhu existují také kožené vaky, do kterých můžete uložit své sportovní oblečení a další vybavení. Jsou odolné a mají vysokou nosnost, zároveň se nosí pohodlně přes rameno či je můžete také vzít do ruky.

Je samozřejmě důležité mít na paměti, že klasické sportovní tašky jsou vyráběné z materiálů dokonale prodyšných a odolných vůči vodě, což kůže není. Záleží tedy na tom, co vše potřebujete do koženého vaku uložit, ale při mnoha příležitostech jej jistě oceníte.

 

Kožený batoh pro muže i ženy

Mezi koženými výrobky se vysoké oblibě těší také kožené batohy – a i ony mohou působit velmi elegantně. Většinou nejsou kožené batohy rozlišované podle pohlaví a nic samozřejmě nebrání tomu, aby si ženy pořizovaly elegantní velké černé batohy a muži zase pestré malé batůžky. Výběr je opravdu široký a každý si najde to své.

Kožené batohy mají tu výhodu, že nošení těžších věcí na zádech je zejména z dlouhodobého hlediska pro naše tělo lepší než nošení těžkých pánských kožených aktovek v ruce. Do přírody, do města, do školy i do práce, tam všude vám bude váš kožený batoh dělat věrného společníka.

 

Kožená pánská kabelka vydrží dlouho!

Ať už budete svému novému objevu říkat jakkoliv, pokud si pořídíte opravdu kvalitní kožený výrobek, můžete si být jistí, že vám bude sloužit dlouho a dobře. Nakupujte u renomovaných výrobců s dobrou pověstí, kteří svému řemeslu rozumí a kteří mají na svém kontě spoustu úžasných produktů i spoustu spokojených zákazníků.

Kůže je skvělý materiál, který je sice možná dražší oproti svým napodobeninám, jeho vlastnosti se s těmi jejich ale nedají srovnávat. Kvalitní kožená pánská taška vám bude dělat radost po dobu i několika let!