Kožená kabelka je investice, která se vyplatí!

Kožené kabelky do dnešního módního světa zaručeně patří. Jsou ženy, které se bez nich neobejdou a které mají ve svém šatníku hned několik kousků. Možná mezi ně patříte také, ale možná vás od koupě kožené kabelky odrazuje její vyšší nákupní cena. V článku se vám pokusíme nastínit, proč se i přes to vyplatí si alespoň jednu pravou koženou kabelku pořídit.

kozenou-kabelku-poridite-v-ruznych-tvarech-velikostech-i-barvach

 

Kůže je jedinečný materiál

Velké oblibě se kůže těší od nepaměti, její využití se ale v průběhu staletí trochu změnilo. Zatímco kdysi byl tento materiál nezbytný pro přežití, kdy chránil před zimou či zraněním, dnes je kůže spíše módní záležitostí. To jí ale nijak neubírá na kráse a o jejích kvalitách nemůže být pochyb.

Kůže a produkty z ní vydrží opravdu dlouho, jsou velmi odolné a stálé, dobře se s nimi pracuje a jejich vzhled je jedinečný. Každý kousek pravé kůže je originál a i když kožené kabelky mohou vypadat na první pohled stejně, při bližším zkoumání zjistíte, že struktura té vaší je jako žádná jiná.

Kůže je dnes vysoce ceněným materiálem a ačkoliv se může zdát, že kožená kabelka je drahou záležitostí, investice do ní se za každou cenu vždy vyplatí.

 

Kožená kabelka se hodí ke všemu

Kožené kabelky jsou nabízené v různých tvarech, velikostech a také barevných provedeních. Díky tomu si vždy můžete pořídit takovou koženou kabelku, která bude dokonale ladit s vaším outfitem. Kožená kabelka pak může být ve stejném barevném odstínu a nebo naopak v kontrastní barvě s oblečením, což dodá celkovému vzezření zajímavý a moderní look.

Je ideální, pokud máte hned několik kožených kabelek v různých barvách pro různé příležitosti, to ale není vždy možné. Pořiďte si koženou kabelku v neutrálním přírodním odstínu a můžete ji nosit bez obav k čemukoliv. Elegantní černá, zářivá bílá a nebo příjemná hnědá kožená kabelka – ty vás rozhodně nikdy nezklamou.

 

Kožená kabelka vydrží opravdu dlouho

Pokud si pořizujete opravdu kvalitní koženou kabelku, pak si můžete být jistí, že vám vydrží velmi dlouho. Taková robustní kůže je totiž odolná vůči mechanickému poškození i povětrnostním podmínkám včetně deště.

Je ale samozřejmě nutné mít na paměti, že jako všechno, i kožené kabelky potřebují jemné zacházení a řádnou péči. I přes svou vysokou odolnost ani ta nejlepší kožená kabelka 100% neodolá poškrábání či dalším nepříjemnostem vzniklým v důsledku hrubého zacházení.

S vhodnými přípravky na údržbu kůže můžete své kabelce i po letech dodat lesk a vdechnout jí nový život. Kožené kabelky se obvykle impregnují už ve výrobě a tato impregnace je chrání, je ale potřeba ji jednou za čas opět aplikovat, aby si kožená kabelka i nadále zachovala své kvality.

 

Není kůže jako kůže

Kožená kabelka je nejčastěji z hověziny či vepřovice, ale narazit můžete i na kabelky vyrobené z kůže jiných hospodářských zvířat či zvířat exotických jako jsou divoce žijící zvířata, plazi, ryby či dokonce ptáci.

Každá kůže má své specifické vlastnosti a je dobré vědět, z čeho přesně je vaše kožená kabelka vyrobená. Hovězina je nejběžnější, je velmi pevná a odolná, ačkoliv svou odolností nejvíce vyniká vepřovice.

Některé typy exotických kůží mají zajímavou strukturu, pro kterou jsou tak oblíbené. Pokud ale toužíte po kožené kabelce nebo kožené peněžence s krokodýlím vzorem, nemusíte hned shánět produkt vyrobený přímo z krokodýlí kůže. I hovězina či vepřovice se totiž dají upravit tak, aby měly podobný vzhled, ale zároveň si zachovaly své vlastnosti a nestály tolik, co pravé krokodýlí kabelky či peněženky.

 

Jak rozeznat pravou kůži od napodobeniny?

Při výběru kožené kabelky je velmi důležité, abyste si byli jistí, že nakupujete pravou kůži. Umělé kůže jako je koženka a další mají také skvělé vlastnosti a jelikož se jedná o levnější alternativu, je pochopitelné, že jim někteří zákazníci dávají přednost. Nemůžete od nich ovšem čekat takovou odolnost a také jejich životnost je výrazně kratší.

Problém ovšem je, pokud si chcete pořídit pravou koženou kabelku a prodejce vám prodá pouze napodobeninu, samozřejmě za cenu té pravé. Rozlišit pravou kůži a její napodobeninu není úplně snadné, ale na základě některých parametrů se to odhalit dá. Více jsme se tomuto tématu věnovali v článku Pravá kůže, nebo laciná napodobenina? Naučte se je rozeznat!

A pokud chcete mít jistotu, že nakupujete pravou koženou kabelku vysoké kvality, pořizujte ji u renomovaných výrobců, kteří se mohou pochlubit spokojenými zákazníky.

 

Různé kožené tašky pro různé příležitosti

Není kožená kabelka to pravé ořechové pro vás, ale stejně po kůži toužíte? To vůbec nevadí, svět kožených výrobků je totiž plný úžasných věcí, mezi kterými si vybere opravdu každý.

Kromě klasické kožené kabelky můžete pořídit také kabelky do ruky, crossbody, kožené tašky, kožené vaky či kožené batohy. Velmi oblíbený je kožený batoh a kabelka v jednom, který jednoduchým pohybem rozložíte přesně na to, co právě potřebujete.

A nezapomeňte si ke svému koženému batohu pořídit také kvalitní koženou peněženku, kožený opasek a spoustu dalších úžasných doplňků z kůže, které vám budou dělat radost dlouhé roky.

U kůže si totiž můžete být jistí jednou věcí: nikdy nevyjde z módy!