Měšec plný peněz? Jedině od Kubáta

Měšec je váček, či pouzdro na nošení mincí nebo různých drobností. Kousek kůže či plátna má po celém své okraji otvory, kterými se provlékne provázek či kousek kůže, a měšec se tak uzavře. Měšec se většinou nenosí v žádném zavazadle, ale připevněný na opasku nebo v kapse.

Historie používání měšců v podstatě sahá až do pravěku, kdy lidé potřebovali menší zavazadla na přenášení různých věcí. Jako důkaz můžeme uvést například nález ledového muže Ötziho, který byl objeven v Ötzalských Alpách, ve velice zachovalém stavu. Zachovalo se i jeho oblečení a další věci, mezi kterými byl i váček na opasku. V něm přenášel hubku z troudnatce kopytovitého, která se používala při rozdělávání ohně.

Používání měšců se nejvíce rozšířilo v době, kdy se jako platidlo začaly používat mince. Používali jej všichni, bez ohledu na majetek či postavení. Postupně však měšec, stejně jako oblečení, začali lidé z vyšších vrstev a bohatí zdobit, a na výrobu se začaly používat jen ty nejlepší materiály. Mezi ně patřily například nejlepší kůže, plátna, zlaté nitě či perly. Měšce se ve velkém přestaly využívat prakticky až s vynálezem papírových bankovek a peněženek.

Dnes už není jejich používání tak časté, ale přesto se s nimi stále setkáváme. Proto i v naší nabídce najdete menší a větší měšce z přírodní kůže. Menší měšec je vhodný na mince, větší měšec například na mince a další drobnosti. Jsou snadno uzavíratelné koženou šňůrkou s praktickým jezdcem. Měšce jsou vyrobené z vepřové usně, a to buď z jednoho kousku kůže, nebo sešívané z menších kousků. Nabízíme přírodní kůže, i barvené.

Značka Kubát vyrábí všechny své produkty, mezi které patří mimo měšců i kabelky, batohy, peněženky, pásky, aktovky a další, ručně, a pouze z vysoce kvalitní přírodní kůže. Výhodou kožených výrobků je jejich kvalita, dlouhá životnost a nadčasovost.