Krásný a praktický – jak vybrat nejlepší kožený batoh do města?

Batohy a batůžky se těší stále větší oblibě a není vůbec divu. Jsou velmi praktické, často mnohem praktičtější a pohodlnější než klasické kabelky. Na výběr je z široké nabídky velikostí, tvarů, barev a designů a každý si tak může pořídit ten nejlepší batoh do města, školy, práce i jen tak na procházku v přírodě.

 

krasny-a-prakticky-jak-vybrat-nejlepsi-batoh-do-mesta

 

Proč si pořídit kožený batoh?

Je lepší kožený batoh, nebo kožená kabelka? Věčná otázka, na níž neexistuje jednoduchá a jednoznačná odpověď. Rozhodli jsme se proto tomuto tématu podívat trochu více na zoubek a věnovali jsme mu jeden celý článek. Stručně řečeno: kožený batoh i kožená kabelka mají své výhody a nevýhody a záleží na tom, k jakému účelu si je budete pořizovat, jaký je váš styl oblékání a co je pro vás osobně pohodlnější. V mnoha případech je úplně nejlepším řešením pořídit si jak kabelku, tak batoh. Kdy je ale lepší dát přednost koženému batohu?

 

Kožený batoh si zamilujete!

Nošení kožené kabelky přes rameno či do kříže přes hrudník se může po delší době přejíst a někdy je to také velmi nepohodlné. Praktický kožený batoh se nosí příjemně i po dlouhou dobu a zádům tím výrazně ulevíte. Dlouhodobé každodenní nošení kabelek na jednom rameni se dokonce nedoporučuje, kdežto u batohu je jeho váha rovnoměrně rozložená na záda, což jim prospívá. Pokud se bojíte, že by vám kožený batoh na zádech překážel, můžete si pořídit i velice malý model, o kterém téměř nebudete vědět. A nebo ještě lépe: kožený batoh 2 v 1, který několika jednoduchými pohyby přeměníte na koženou kabelku. Získáte tak výhodu obou zavazadel!

 

Jak velký kožený batoh pořídit?

Ani na tuto otázku nelze jednoznačně a jednoduše odpovědět. Vše se totiž odvíjí od toho, co do batohu budete potřebovat uložit. Na trhu najdete velmi malé kožené batůžky, do kterých se vejde tak akorát peněženka, kožená dokladovka, klíče, brýle, mobilní telefon, kniha a láhev s vodou. Pořídit ale můžete i mnohem větší modely, do kterých můžete uložit i notebook, více knih a na vrch ještě krabičku s obědem. Díky těmto úžasným možnostem se kožený batoh stane vaším věrným společníkem, ať už ho vezmete kamkoliv.

 

Na jaké další parametry koženého batohu se zaměřit?

Pokud si pořizujete kožený batoh pro nošení objemnějších a také těžších věcí, ujistěte se, že má zpevněné dno a že jeho nosnost je dostatečná. Všímejte si také uspořádání batohu, zda má dostatečný počet kapes a kapsiček, do kterých vměstnáte vše potřebné. Někomu více vyhovuje zipové zapínání koženého batohu, někdo zase dává přednost „klasickému“ zapínání s pomocí šnůrek a přezky. A popruhy koženého batohu by měly být nastavitelné, abyste je mohli přizpůsobit svým potřebám.

 

Kožený batoh je pokaždé originál

Při výběru batohu dávejte přednost kvalitním materiálům. Těm jednoznačně kraluje kůže. Kvalitní kožený batoh je velmi odolný a pevný a dlouho vydrží. Ačkoliv je kůže spíše dražší materiál, díky její odolnosti a dlouhé životnosti se vám investice do ní brzy vrátí. Kožený batoh nevyžaduje příliš náročnou péči a přesto i po letech stále skvěle vypadá. Každý kousek kůže je navíc zcela jedinečný a každý kožený batoh je tak originál. Kůže nabízí celou řadu možností, jak s ní experimentovat, a díky tomu se objevuje v mnoha barevných provedeních. Barevné kožené batohy vypadají úžasně a jestli hledáte něco více extravagantního, velice zajímavé jsou batohy sešité z více kousků kůže.

 

Kožený batoh je společník na celý život

Opravdu kvalitní batoh z kůže vám vydrží několik dlouhých let. Je proto velmi důležité, abyste jeho výběr nepodceňovali a pořídili si parťáka na cesty, s kterým budete po celou dobu spokojení. Ze všeho nejlepší je, když si můžete batoh osobně vyzkoušet, protože jen tak budete mít jistotu, že vám dokonale sedne. Vyzkoušejte si pohodlnost popruhů, zda vás nikde neřežou a netlačí. Vyzkoušejte, jak vám batoh sedne na zádech, a vyzkoušejte to s různě zaplněným vnitřkem. Rozhodně se dívejte také na to, jak kožený batoh vypadá a jak se vám líbí. Nenechte se příliš ovlivnit aktuálními trendy, které se rychle mění a co je in letos, příští rok už frčet nemusí. Řiďte se svým srdcem a určitě si vyberete kožený batoh, který už nebudete chtít nikdy sundat!