Co vše se ne/vejde do jedné kožené peněženky

Trápí vás občas, že si do kožené peněženky nemůžete dát vše, co potřebujete? A nebo se vám tam všechny nezbytnosti vejdou, ale peněženka je pak příliš naditá a nevypadá hezky? Máme pro vás pár tipů, jak si s tímto problémem poradit.

 

co-vse-se-ne-vejde-do-jedne-penezenky

 

Vše začíná už výběrem kožené peněženky

Velikost a uspořádání kožené peněženky jsou většinou jednou z prvních věcí, kterých si při koupi nové peněženky všímáme. Nebo bychom aspoň měli. Výběru peněženky věnujte dostatečnou pozornost, ať se vyhnete pozdějšímu zklamání. Předem si promyslete, co všechno chcete do peněženky dávat a kde ji budete nosit a výběr svým odpovědím přizpůsobte. Na co se u nové kožené peněženky zaměřit?

 

Na velikosti kožené peněženky záleží

To, jak je peněženka velká, se odráží nejen na tom, co vše se do ní vejde, ale také na tom, kam se sama kožená peněženka vleze. Opravdu velké kožené peněženky, ideálně ještě nadité svým obsahem, totiž tak snadno nezasunete do kapsy od kalhot. Nebo možná zasunete, ale nevypadá to potom vůbec dobře. A dámy jsou na tom v tomto ohledu ještě hůře, protože jejich oblečení často ani žádné kapsy nemá. Velká peněženka se ale pro změnu nevejde ani do menších kabelek či psaníček, případně v kožené kabelce zabere tolik místa, že už tam nic jiného nedáte.

 

Obsah kožené peněženky si můžete rozdělit

Dobrou zprávou je, že nemusíme nosit vše v jedné kožené peněžence. Jsme zvyklí mít u sebe všechny kartičky a další drobnosti, ale není to nutné. Zamyslete se nad obsahem peněženky a všechny karty, které jste nepoužili déle než 6 měsíců, případně stvrzenky o zaplacení a další nepotřebné „papíry“ z ní vyndejte a nechte je doma. Možná vás napadne, že v momentě, kdy nějakou kartu nebudete mít u sebe, ji jako naschvál budete zrovna potřebovat, to je ale velmi nepravděpodobné. Díky tomu, že z kožené peněženky vyndáte věci, které nepoužíváte tak často, může se vám podařit ji výrazně zeštíhlit.

 

Znáte měšec na drobné?

Ačkoliv jsou malé, zabírají dost místa. Řeč je o mincích. Tyto drobné peníze používáme stále méně a méně, a proto si na ně můžete pořídit speciální malý váček, který je praktický a navíc elegantní. Kožený měšec vám bude každý závidět, drobné mince se v něm snadno schovají a i on sám je velmi skladný. V kožené tašce nebo kožené kabelce nezabere tolik místa a pokud víte, že budete v obchodě či restauraci platit kartou, můžete ho klidně nechat doma.

 

Karty z peněženky můžete schovat do dokladovky

Všechny karty i doklady si můžete dát do samostatného obalu na doklady. Mít všechno v jedné kožené peněžence je sice na jednu stranu výhodné, na druhou stranu, pokud vám peněženku ukradnou, nebo ji někde ztratíte, přijdete úplně o všechno. Díky dokladovce máte ale důležité karty a doklady bezpečně uložené na jiném místě. Dokladovka nezabere tolik místa a má ještě jednu nemalou výhodu: při správně zvolené barvě ji můžete hezky sladit se svou koženou peněženkou či outfitem. Krásná kožená dokladovka se tak stane vaší další ozdobou.

 

Velká vs malá kožená peněženka

Někomu velké peněženky vadí, jiný na ně zase nedá dopustit. Velká kožená peněženka má spoustu výhod a jestliže vám nedělá problém její uložení, rozhodně se jí nevzdávejte. Široký výběr designů a barevných provedení dělají z peněženky luxusní a nádherný doplněk, kterým se budete rádi všude chlubit. I menší kožené peněženky vám ale dobře poslouží a také ony skvěle vypadají. Rozhodnutí, které z nich dát přednost, je tedy jen a jen na vás. My pro vás ale máme ještě jeden tip na závěr.

 

Kvalitní kožená peněženka je skvělé řešení

Ať už se rozhodnete nechat si velkou peněženku, nebo si pořídit peněženku menší a obsah si rozdělit na více částí, doporučujeme dát vždy přednost kožené peněžence. Kůže je velmi odolný a pevný materiál a kvalitní kožená peněženka vám vydrží opravdu dlouho. Vůni i vzhledu kůže se nikdy nic nevyrovná. Velká kožená peněženka zvládne unést vše, co do ní uložíte. Kožené peněženky navíc působí luxusním a elegantním dojmem. S jejich pomocí dáte svému okolí jasně najevo, že jste pravá dáma, nebo pravý gentleman.