Muži versus ženy, aneb co se ukrývá v dámských a pánských taškách a kabelkách

Přemýšleli jste někdy, jaký význam má kožená taška či kabelka pro ženy a jaký pro muže? Z podstaty rozdílnosti mužů a žen je jasné, že kabelka znamená pro ženu něco úplně jiného než pro muže. Pro muže je kožená taška či kabela jen nezbytný doplněk, do kterého si uloží vše potřebné, vlastně spíše jen to nejnutnější. Mužům také obvykle stačí jedna, maximálně dvě tašky. Ovšem pro ženu je kožená kabelka mnohem víc než jen místo na uložení potřebných věcí. Je to oblíbený módní kousek, který žena často a ráda mění a rozhodně takových kousků potřebuje několik.

Muži

Klíče, mobil a peněženka. Víc většinou muži nepotřebují. Občas bychom možná našli papírové kapesníky. A po pravdě řečeno, spousta mužů před koženou taškou nebo kabelou dává přednost vlastním kapsám, ač to není zrovna estetické. Samozřejmě existují i výjimky. Muži manažeři, kteří ve své kožené tašce musí nosit dokumenty, diář nebo psací potřeby.

Ženy

Obsah dámské kabelky je pro muže velkou záhadou. Ženy totiž vždy myslí na to, co by bylo, kdyby…. A tak mají ženy ve svých kabelkách všechny možné potřebné i nepotřebné věci, jako jsou nůžtičky, náplasti, náhradní taška, kosmetická taštička, parfém, deštník. Často také žvýkačky, pití nebo svačinku. Co kdyby….

Co si myslí muži o dámských kabelkách

Zásadní rozdíl mezi obsahem pánské a dámské tašky či kabelky je otázka pořádku. Muži totiž ve své tašce mají obvykle vše srovnané, zatím co ženy často nevědí, co v tašce vlastně mají. Ženy také s velkou oblibou do kabelky ukládají naprosto nepotřebné věci, účtenky, jízdenky, poznámky na papírcích a další drobnosti. Jedním slovem by se dalo říci, že pro muže je dámská kabelka jeden velký chaos. A dámy přiznejme si to, oni mají asi pravdu. Dámskou kabelku však muži často vnímají jako takové malé ženské tajemství. Zajímal by je její obsah, ale netroufnou si zeptat se, natož se podívat. A tak je to správně. Nechme si, my ženy, toto malé tajemství jen pro sebe a buďme tím pro muže tak trochu záhadné a tajuplné. I muži mají svá tajemství, kterým my ženy nerozumíme.

Doufáme, že vám náš článek vyloudil úsměv na tváři. Chtěli jsme jím jen poukázat na rozdílnosti mezi muži a ženami, které se projevují i v oblasti našich tak oblíbených kožených doplňků.