Kompletní průvodce výběrem kožené kabelky

Kabelka je doplněk, který chybí v šatníku jen málokteré ženy – či muže. Většina z nás má doma dokonce více než jednu. Vybrat si takovou koženou kabelku, která nám bude dělat radost dlouhá léta, ale není jednoduché. S naším průvodcem to zvládnete levou zadní!

kompletni-pruvodce-vyberem-kabelky

 

Jaký materiál kabelky je nejlepší?

Pojďme si hned na úvod odpovědět na to nejdůležitější. Materiál kabelky totiž souvisí nejen se vzhledem vaší kabelky, ale především s její výdrží a dalšími vlastnostmi. A samozřejmě také s cenou. O tom, že kůže je nejkvalitnějším materiálem není pochyb. Ano, není levná, ale to proto, že je obecně velmi odolná, dobře se s ní pracuje a při správné péči vydrží několik dlouhých let. Její údržba přitom není nijak náročná. Pořídit si kabelku z kůže se opravdu vyplatí.

 

Na cenu koukejte, ale ne na prvním místě

Asi málokdo se při koupi nerozhoduje i podle toho, kolik vyhlédnutá věc stojí. Při výběru kabelky byste na cenu samozřejmě měli brát ohled. Není to něco, co si kupujete každý měsíc. My bychom ale doporučovali nesnažit se ušetřit za každou cenu. U kabelek, a těch kožených zvláště, totiž opravdu platí, že kvalita stojí více peněz. Kvalitní kožená kabelka vám vydrží několik let, klidně i 10. Zkuste si spočítat, kolik byste si za tu dobu museli kupovat těch nekvalitních, s životností tak několik měsíců. Ve výsledku je drahá kvalitní kabelka z kůže mnohem levnější než desítky nekvalitních nekožených.

 

Jak veliká by vaše kožená kabelka měla být?

V případě kabelek na velikosti záleží. Poměrně hodně. Jak velkou koženou kabelku byste si měli pořídit se odvíjí především od toho, co vše v ní nosíte. Kožená kabelka do práce nebo do školy by měla být spíše větší, aby se do ní vešel i notebook, laptop nebo nějaké knihy. Kabelka z kůže, kterou si vezmete do divadla, ale může být menší, protože si toho s sebou tolik brát nebudete. Je samozřejmě nejlepší mít doma jednu velkou a jednu malou kabelku, které unosíte při různých příležitostech.

 

Jaká barva kožené kabelky je nejvíce in?

Barvou roku 2023 je magenta, tedy barva připomínající nejvíce fialovou. A fialové kožené kabelky jsou oblíbené nejen letos! Jestliže dáváte přednost spíše „klasice“, s černou koženou kabelkou nikdy nešlápnete vedle. Černá se hodí ke všemu a taková kabelka se skvěle kombinuje s jakýmkoliv oblečením. Pokud je na vás černá příliš tmavá, další univerzální barvy jsou bílá, krémová či hnědá. Ale nebojte se experimentovat a pořiďte si i jednu trochu extravagantnější koženou kabelku v odvážnější barvě. Skvěle vypadají kožené kabelky červené, žluté či zelené.

 

Jaký styl kožené kabelky se k vám nejvíce hodí?

Barva je věc jedna, styl kožené kabelky je věc druhá. Na trhu najdete obrovský výběr kožených kabelek a záleží tedy jen na vás, zda dáváte přednost ležérním kouskům či těm opravdu elegantním. K tričku a džínám se hodí spíše modernější a klidně větší kabelka, kdežto k šatům a lodičkám zase menší a minimalistická. Opět je lepší mít v šatníku více kožených kabelek, z nichž se každá hodí pro jinou příležitost. Psaníčko do společnosti, velká kožená kabela do práce a malá kožená mošnička na výlet do přírody.

 

Kožená kabelka, nebo batoh?

Tento článek je sice věnovaný kabelkám, ale myslíme v něm i na ty, kteří mají raději batohy. A nebo váhají, co je z těchto dvou kožených produktů lepší. Blíže jsme se podobnému tématu věnovali v článku Je lepší kabelka, nebo batoh?. Zde bychom ale rádi zmínili jeden zajímavý kousek, který vám může při rozhodování pomoci, a tím je kožená kabelka a batoh v jednom. Je univerzální, můžete si ho předělat podle potřeby a díky tomu ho využijete v různých situacích.