Jak vybrat tu správnou koženou kabelku podle typu postavy?

Co je pro vás důležité při výběru kabelky? Aby se vám líbila a aby se hodila k vašemu oblečení? Ale to není zdaleka všechno. Správný výběr kabelky z kůže si zaslouží vaši pozornost právě proto, že dokáže s vaší postavou hotové zázraky. Pomůže zeštíhlet, prodloužit nohy, odpoutat pozornost od partií, které nejsou právě ideální. A v opačném případě při nesprávném výběru může přidat pár kilogramů navíc, upozornit na to, na co upozorňovat vůbec nechcete. A my vám poradíme jak na to.

Malá postava

Pokud jste žena malé a drobné postavy, rozhodně nenoste kabelky s dlouhým popruhem, který není ve správném poměru s vaší výškou. Vyhněte se velkým objemným kabelkám, za kterými byste se spíše schovala. Tou nejlepší volbou pro vás bude malá kožená kabelka přes rameno. Slušet vám bude také menší kabelka do ruky nebo crossbody s kratším popruhem. Tvar kabelky by měl být podlouhlý ve stylu obálky.

Vysoká postava

Vysokým ženám sluší crossbody kabelky s dlouhým popruhem, které se dají nosit křížem přes tělo. Klasická kožená kabelka z kvalitního materiálu by měla být vždy širší než vyšší, opticky se tak zkrátí výška postavy. Vysoká žena si může dovolit nosit i velké objemné kabelky přes rameno.

Postava typu hruška

Jestliže máte postavu s výraznými širokými boky, měla byste nosit malé a nenápadné kabelky. Většina žen nesprávně maskuje svoje širší boky velkou maxi kabelkou, tím však na ně spíše upozorní. Také se vyhněte crossbody kabelkám nebo batohům. Nejlepší volbou právě pro vás bude malá městská kabelka nebo psaníčko.

Postava typu jablko

Pro ženy s plnější postavou bez vyznačeného pasu platí podobné pravidlo, jako pro ženy s výraznými boky. Neschovávejte se za velké, objemné kabelky. Menší kožená kabelka přes rameno nebo crossbody obdélníkového tvaru bude tou správnou volbou. Můžete nosit i batoh, pokud zvolíte městský batoh z kvalitního materiálu, neuděláte chybu.

A dámy nešetřete na sobě, pro všechny typy žen platí, že volba kvalitního koženého materiálu by měla být na prvním místě.