Jak vybrat psaníčko?

Psaníčku, tedy drobné kabelce tak akorát do ruky, se někdy říká také „plesová kabelka“. Psaníčko už se ale dávno nenosí jen na vybrané společenské události. Můžete si je vzít prakticky kamkoliv. V článku vám poradíme, jak psaníčko vybrat, abyste byli vždy a všude za hvězdu.

 

jak-vybrat-psanicko

 

Slaďte psaníčko se svým outfitem

Jestliže už víte, kam s sebou psaníčko vezmete, a co budete mít při této příležitosti na sobě, můžete si při výběru psaníčka hezky pohrát s barvami. Jednou z možností, jak psaníčko se svým outfitem sladit, je vybrat si psaníčko ve stejné barvě jako je barva šatů. Barvy nemusí být úplně stejné, můžete si zvolit světlejší či tmavší odstín stejné barvy, vždy ale vybírejte podobné tóny.

Psaníčko patří k doplňkům

Psaníčko nemusí být nutně slazené pouze se šaty, které budete mít na sobě. Co takhle sladit ho s dalšími doplňky? Skvělým outfitem jsou jednobarevné šaty a výraznější, třeba kovové (zlaté, stříbrné) doplňky a podobně provedené psaníčko. Psaníčko by vždy mělo být ve stejném tónu, tedy k zlatým doplňkům volte zlaté psaníčko, nikoliv stříbrné.

Kontrastní psaníčko pro wow efekt

Chcete být opravdu nepřehlédnutelná? Tato volba je spíš pro ty odvážnější, kterým nevadí být středem pozornosti. Zvolíte-li si psaníčko, které bude v kontrastní barvě ke zvolenému outfitu či doplňkům, všimne si vás opravdu každý. Zde je ale potřeba mít se na pozoru, protože je velmi snadné to s barvami přehnat. Zvolte proto spíše šaty v neutrální barvě a psaníčko a doplňky v nějaké odvážnějším velmi výrazném odstínu.


Ještě nevíte, co si vezmete?

Nevadí! Pořiďte si psaníčko v neutrální barvě, které se bude zkrátka hodit ke všemu. Černá barva je nesmrtelná klasika a s černým psaníčkem nikdy nešlápne vedle. Černá ladí zkrátka se vším. Jestliže máte raději spíše světlé odstíny, pak si kupte bílé nebo světle béžové psaníčko, které bude ideálním decentním doplňkem ke každému outfitu.


Na co si dát při výběru psaníčka pozor?

Chcete si pořídit psaníčko, aniž byste ještě věděli, při jaké příležitosti ho využijete? Vybírejte opravdu pečlivě, abyste se v budoucnu vyhnuli problémům při volbě vhodného outfitu, který by se k psaníčku hodil. Budete-li si pořizovat metalické psaníčko, tedy psaníčko ve zlaté či stříbrné barvě, vždy, když si ho budete brát, nezapomeňte zvolit šperky ve stejném odstínu. Úplně nejlepší je mít v šatní skříni jedno neutrální psaníčko a jedno trochu odvážnější.