Milí zákazníci ,musíme Vás upozornit, že objednávky od 14.6.2024 do 7.7.2024 budeme expedovat až 8.7.2024. Děkujeme za trpělivost a pochopení. Jan Kubát

Jak vybrat dámskou koženou peněženku?

Vaše stará peněženka vás již definitivně opustila a nastal čas pořídit si novou. Výběr nové kožené peněženky je často úkol nelehký a my bychom vám rádi pomohli několika užitečnými tipy. Kožená peněženka je pro každou ženu důležitým módním doplňkem, ale především by měla být praktickou pomůckou. Využívat ji budete totiž několikrát denně. Proto než se definitivně rozhodnete, jak bude vypadat ta nová, zamyslete se nad tím, jak využíváte tu starou, zejména co vám vadí a co naopak vyhovuje.

Velká versus malá peněženka

Je to stejné, jako s kabelkou. Do velké peněženky se vejde opravdu vše, co potřebujete (a často také to, co nepotřebujete), do malé jen to nejnutnější. To, jakou koženou peněženku zvolíte, bývá často odrazem vaší osobnosti a vašeho životního stylu. Z praktického hlediska rozhodně zvažte, co vše budete v peněžence nosit – bankovky, mince, platební karty, doklady, průkazky, klubové kartičky, fotografie či objednávkové kartičky. U kožených peněženek obdélníkového tvaru raději vyzkoušejte, zda se do ní vejdou všechny druhy papírových bankovek. Rozhodující je také velikost kabelky, kterou obvykle nosíte.

Zip nebo patent

Zapínání na zip je určitě nejpraktičtější, bohužel ne každé ženě se líbí. Také je pravda, že kožená peněženka se zapínáním na zip vypadá méně elegantně než peněženka s patentem. Zapínání na patent však často selhává, když v peněžence nosíte větší množství kovových mincí. Mince pak většinou skončí na dně kabelky. Ideální kombinací je kožená peněženka se zapínáním na patent a přihrádkou na mince na zip.

Barva a design

Vybrat tu správnou koženou peněženku a sladit ji s vaším stylem chce jen trochu cviku. Dáma v elegantním kostýmku určitě nebude nosit sportovní peněženku a naopak. Pokud si nejste jisté, zvolte decentní vzor a neutrální barvu, hodí se ke každému outfitu. Příliš výrazné barvy vás mohou časem omrzet.

Nikdy nezapomeňte, že vaše peněženka je vyrobená z kvalitního koženého materiálu, věnujte jí proto patřičnou péči. Zajistíte tak své nové peněžence dlouhou životnost a sobě radost z kvalitního koženého doplňku.