Milí zákazníci ,musíme Vás upozornit, že objednávky od 14.6.2024 do 7.7.2024 budeme expedovat až 8.7.2024. Děkujeme za trpělivost a pochopení. Jan Kubát

Jak vám může kožená taška pomoci udělat v práci lepší dojem?

To, co máme na sobě, co nosíme, o nás (možná bohužel) hodně vypovídá. Je to zkrátka součást prvního dojmu a toho, jak na své okolí působíme. A asi většina z nás chce v práci vyvolávat pozitivní dojmy. Tomu bychom tedy měli přizpůsobit výběr oblečení, doplňků, šperků a také tašek, v kterých nosíme vše, co do práce potřebujeme. Na tom, v jaké prostředí pracujete, přitom ani tolik nezáleží – okolí vás bude nějakým způsobem vnímat vždy a všude.

A je to právě kožená taška, která vám pomůže udělat ten nejlepší první dojem na své pracovní kolegy či nadřízené. Kožené tašky působí elegantně, profesionálně a říkají o vás, že jste člověk, který má smysl pro detail, který je zodpovědný a pracovitý. Že to všechno jedna taška říct nedokáže? Zkusíme vás přesvědčit o opaku.

jak-vam-muze-kozena-taska-pomoci-udelat-v-praci-lepsi-dojem

Proč si zvolit koženou tašku?

Kožené tašky jsou samozřejmě již dlouho nejčastější volbou, protože mají všechny důležité vlastnosti, které z nich činí ideálního pracovního partnera. Kůže je velice houževnatá a odolná a vydrží vám mnoho let. Umí stárnou a po letech používání vypadá kožená taška často mnohem lépe než při pořízení. Také její další vlastnosti se s přibývajícími roky jen lepší. Kožená taška není nikdy příliš zastaralá a vždy bude v módě, tím jsme si jistí.

Ať už je srovnáte s čímkoliv, tašky, kabelky, batohy či aktovky vyrobené z pravé kůže nemají konkurenci a vždy budou o krok napřed. Existuje nepřeberné množství designů, velikostí a tvarů, každá kůže je navíc zcela jedinečná a každé kožené zavazadlo je tak neopakovatelným originálem. Pořiďte si koženou tašku a dejte ostatním vědět, že máte rádi kvalitní věci, které něco vydrží a které také skvěle vypadají.

 

Klasická kožená aktovka

Aktovky jsou stále v módě, protože jejich dokonalý design je nadčasový. Pokud je to právě kožená aktovka, která vám padla do oka, dejte si při výběru pozor na několik základních faktorů. Vezměte v úvahu svou výšku a přizpůsobte jí velikost vybrané aktovky. U někoho hodně vysokého by malá kožená aktovka mohla působit až směšně, zatímco naopak výrazná velká aktovka by u člověka menší postavy působila nepatřičně a příliš by poutala pozornost.

Zamyslete se nad tím, co do kožené aktovky budete dávat a přizpůsobte tomu organizaci jejího obsahu. Všímejte si, kolik a jak velkých má kapes, zda má i kapsy na zip pro uschování důležitých věcí, jaké má přihrádky a co vše se do ní vejde. Nezapomínejte na nic, i když to nenosíte každý den. Potřebujete s sebou občas do práce vzít i notebook? Taháte s sebou kvanta papírů, složek a dokumentů? Musíte u sebe neustále mít také psací potřeby? Ideální kožená aktovka dokáže schovat vše, co potřebujete mít kdykoliv po ruce.

Co se týče vzhledu, kožené aktovky vypadají velice podobně a liší se kromě velikosti spíše v detailech. Jedním z těch nejvýraznějších prvků je ale samozřejmě jejich barva. Dominují černá a hnědá, protože jsou neutrální, nepůsobí nijak výrazně až křiklavě a dají se skvěle kombinovat s oblečením či obuví. Jestliže pracujete v méně formálním prostředí, můžete samozřejmě vyzkoušet i trochu odvážnější tóny, abyste se necítili příliš usedle.

 

Kožené brašny a tašky typu messenger

Tento typ kožených tašek je ideální, pokud při své práci hodně cestujete. To může být stresující, být si neustále jistí, že máte vše potřebné a na nic jste nezapomněli. Kožené brašny mají svůj prapůvod v poštovnictví, kde sloužily pošťákům při doručování dopisů a zásilek. Nynější modely jsou samozřejmě modernější, ale svou praktičnost si rozhodně zachovaly. Brašna z kůže je vhodná zejména pro cestování po větších dálkách, například do ciziny. Vejde se do ní i oblečení a další nezbytnosti, které budete potřebovat, pokud budete někde přespávat.

Kožená taška typu messenger je o něco menší a slouží především k uložení osobních a jiných důležitých dokladů. Je vhodnější pro cestování na kratších trasách, kdy si jen potřebujete být jistí, že u sebe máte to, co každý den nezbytně potřebujete. V messengeru budou vaše věci bezpečně uložené, je pohodlný na nošení a také dobře vypadá.

Opět si předem rozmyslete, co vše budete v kožené brašně či v koženém messengeru nosit, aby jejich vnitřní uspořádání dokázalo uspokojit všechny vaše potřeby a požadavky. Jak brašny, tak messengery pořídíte v různých velikostech a můžete je tak skvěle uzpůsobit tomu, co právě potřebujete.

 

Kožené batohy

Batohy se stávají čím dál oblíbenější, protože jsou prostě velice pohodlné. Dlouhodobé nošení kožených tašek přes rameno nebo dokonce v ruce nám může způsobovat bolesti zad či krčních svalů. Jedna strana těla je namáhána víc než druhá a máme také tendenci se na tu stranu, na které je kožené zavazadlo, více naklánět. Kožené batohy ale svůj obsah rozloží rovnoměrně po celých zádech a nic nás už bolet nebude.

Nemluvě o tom, že se jen málokdo v dnešní době obejde také bez svého notebooku, a právě na jeho přenášení jsou kožené batohy ideální, protože se v nich notebook tolik neotřásá a je menší riziko jeho poškození.

Batoh dávno není záležitostí jen sportovní nebo cestovní. Kožené batohy mohou být také velice elegantní a vhodné i do toho nejvíce formálního prostředí. Stačí jen dobře vybrat. Prostředí, ve kterém pracujete či kam budete kožený batoh nejčastěji nosit, by mělo mít vliv na barvu batohu – na výběr je samozřejmě z klasických barev jako je černá či hnědá, pořídit ale můžete batohy i v mnohem extravagantnějších designech.

 

Kožené tašky do ruky pro profesionály

Kožené tašky a kožené kabelky (které mohou nosit i pánové, jak se dočtete v našem článku Muži a kabelky) jsou všestranné a proto také nejpoužívanější. Uložíte do nich nejen to základní, ale i spoustu dalšího, ať už to potřebujete každý den, nebo jen občas. Kožené kabelky a kožené tašky mohou být velice drobné či naopak velmi prostorné, ale vždy budou vypadat skvěle.

Pro pracovní prostředí, zejména formálnější, se příliš nehodí ozdobené a barevné kabelky a tašky. Dejte přednost spíše elegantním a decentním jak barvám, tak vzorům i ozdobám. Jestliže chcete zůstat formální, a zároveň být trochu originální, můžete si zvolit například nenápadnou černou kabelku, která má trochu zdobnější sponu či řemínek. Stačí zvolit jeden výraznější detail, aby celkový dojem nepůsobil nudně, ale ani nijak vyzývavě a nepatřičně.