Jaké jsou přednosti ruční výroby koženého zboží?

Pokud uvažujete nad nákupem ručně vyráběné kožené kabelky, brašny, peněženky, pásku či bot, jistě vás v prvním okamžiku může odradit cena, která bývá téměř vždy vyšší, než v případě strojově vyráběných kožených výrobků. Určitě přemýšlíte, zda se vám vyplatí investovat více peněz a zda dostanete opravdu vyšší kvalitu. Čím se tedy ruční a strojová výroba liší?

Při ruční výrobě vzniká mnohem menší množství kožených produktů v menších sériích. Je velmi nepravděpodobné, že byste na ulici vídali u lidí stejné kabelky či tašky, jako máte vy. Díly, ze kterých se kožené výrobky sešívají, jsou ručně řezané, barvené, zeslabované a broušené - máte tak jistotu, že je vaše kabelka či peněženka ušita jen z těch nejlepších a nejkvalitnějších materiálů, které vždy projdou rukou ševce a jeho kontrolou.

Tradiční ruční výrobci koženého zboží vždy upřednostňují kvalitu nad kvantitou a vybírají ty nejlepší přírodní kůže a další materiály pro výrobu. Záleží na každém detailu, každém kousku kůže, spony či zdobení. Výrobky jsou nejen vysoce kvalitní, ale také originální. Samozřejmostí je zušlechtění kůže různými krémy s včelím voskem, které nejen že dodají kůži měkkost a lesk, ale také prodlouží její životnost.

Ruční výroba také umožňuje mnohem větší variabilitu při zakázkové výrobě. Zákazníci si mohou vybrat nejen různé druhy usní, barvy, druhy šití, ale mohou se také domluvit na výrobě kabelek, peněženek, pásků či dalšího koženého zboží na míru a přesně podle svého přání. Mohou využít možnosti ražby monogramu, jména či loga do kůže a dalších úprav.

Hledáte-li tedy kvalitu, dlouhou životnost a originalitu, jsou ručně vyráběné kožené výrobky tím pravým pro vás.