Jak správně vyčistit koženou peněženku?

Investovat do kvalitní kožené peněženky se vyplatí. Je to doplněk, který vás při správné péči bude provázet mnoho let. Může se ale stát, že se vám podaří vaši oblíbenou koženou peněženku znečistit. Máme pro vás několik tipů, jak nad skvrnami vyzrát a vrátit peněžence její původní krásu.

Krok 1 - prevence

Nejdůležitější je samozřejmě skvrnám a znečištění předcházet. Chcete-li, aby vám kožená peněženka dlouho sloužila, myslete na to, kam ji pokládáte a co máte uloženo v tašce nebo kabelce společně s peněženkou. Pozor na pokládání kožené peněženky na stůl v restauraci nebo kavárně!

Krok 2 - čištění

Před samotným čištěním peněženku vyprázdněte. Nezapomeňte na malé přihrádky a málo používané kapsy. Odstraňte prach a drobné nečistoty. Pokud je peněženka znečištěna jen mírně, bude vám stačit hadřík namočený ve vlažné vodě. Pro důkladnější vyčištění použijte roztok vody a mýdla. Méně přístupná místa dobře vyčistíte pomocí kartáčku na zuby. Po vyčištění celou peněženku vytřete do sucha. Nikdy koženou peněženku nenamáčejte pod tekoucí vodou. Kůže by vodu nasákla a změnila by tvar.

Krok 3 – péče a ochrana

Když voda a mýdlo nestačí, použijte některý z čistících a ochranných prostředků, určených na kůži. V naší nabídce najdete několik přípravků na péči a ošetření kožených výrobků značky Collonil, které jsme vyzkoušeli a které se nám opravdu osvědčily. Pro jemné čištění doporučujeme Collonil čistící emulzi. Je to jemná čistící emulze s mechanickou pumpičkou, která dokonale odstraňuje skvrny. Na hladké usně můžete použít speciální krém Silicon Polish, který čistí, ošetřuje a zároveň také impregnuje. Pro dlouhodobou ochranu a impregnaci doporučujeme použít přípravek Carbon Pro, který chrání kožené výrobky před zašpiněním a skvrnami a usnadňuje tak jejich pozdější čištění.

Krok 4 – vysušení

Po vyčištění koženou peněženku nikdy nenechávejte uschnout na slunci nebo na radiátoru. Kůže by mohla změnit barvu nebo popraskat. Nejlepší je peněženku nechat přirozeně uschnout v suchém prostředí při běžné teplotě.

Správná a kvalitní péče je zárukou dlouhé životnosti našich kožených výrobků. A naším přáním je, aby vám sloužily co nejdéle.